עיגולים,עיצובים ואנשים

חברתי הפסיכולוגית טל, קנתה מראה חדשה לשירותי האורחים - מראת קש עגולה. השמחה הפשוטה והכנה שלה ברכישה המתאימה, העלתה בי את הצורך לכתוב ולשתף על הפסיכולוגיה של האביזרים לעיצוב הבית. לכן אעשה זאת דרך הדוגמה שלה - קווים לדמותה של המראה שרכשה.

עיגול = השלם המושלם

קודם נבין מה אומר עיגול: היא צורה סגורה שיש לה מרכז והיקף, וכוח שנובע ממרכז אחד, כשכל נקודה על ההיקף השלם רחוקה מהמרכז בדיוק באותה מידה - מושלם מזה אין.

עיגול מבטא:

  • שלמות
  • מרכזיות
  • החלטיות

לכן הצורה הזו מדברת לאנשים בעלי אנרגיה דומה: אנשים ששואפים לשלמות, אנשים שיש להם מרכז חזק ואנשים שמחוברים למהות שלהם.

למרות הקרבה הצורנית לגל הקליל, הזורם, בצורת המעגל הנקי אין פשרות.

ראו למשל את התמונה למטה: השלמות העוצמתית של המעגל מקבלת סביבה מסגרת רכה, טבעית וקצבית ויוצרת עיצוב חדש, שיש בו איזון בין העוצמה המוחלטת של העיגול, לרכות החומרים והצבעים - קיבלנו עיצוב מאוזן 👇

אך נחזור לנושא שעליו רציתי בעצם לדבר: מראה עגולה שתלויה על קיר. גם אותה אפשר לשלוח לניתוח פסיכולוגי מעמיק:) למרות שטל חברתי היא פסיכולוגית שרגילה לנתח אנשים, את המראה רכשה מתוך תחושת בטן בריאה, ולא דרך ניתוח והבנה. אבל אני תמיד מעדיפה להבין-גם תחושות בטן, כי בתפיסת העולם שלי “ידע הוא כוח”, ואפשר לעשות איתו המון

.כשנדע איזו אנרגיה מקרינים כל סוג של צורה, חומר וצבע, נוכל להתאים את העיצוב לאנרגיה של האדם

אז מה אנחנו יודעים?

שעיגול גדול מקרין עוצמה ושלמות, אך כאשר שכאשר ההיקף עשוי מקש או ראטאן, מתווספת אליו אנרגיה של חומר טבעי, רך, לא מושלם, וכאשר הקש מעוצב בדוגמה שחוזרת על עצמה, קיבלנו גם אנרגיה של קצב ותנועה

ניתוח פסיכולוגי למראה של טל

העיצוב הזה של המראה מורכב מניגודים, שמתאימים בדיוק לאופי ולאנרגיה של טל. לכן נוכחותה של המראה הזו דווקא בשירותי האורחים שלה, יצרה לה שמחה גדולה בלב, כי עכשיו, בכל פעם שהיא מביטה היא רואה את עצמה במראה.

איזו מראה יש לכם בשירותי אורחים? מה לדעתכם היא אומרת עליכם? האם היא באמת משקפת אתכם?

.לכל אדם מבנה אנרגטי משלו. התחלתי 'לראות' מבנים אלה לפנים שנים, ועל זה פיתחתי את המחקר שלי להבנת העיצוב המתאים לאדם , והיום אני רוצה לחלק ידע זה אתכם.

במאמרים הבאים, כאשר נגיע לדבר על מבנים אנרגטיים של אנשים, נוכל ללמוד הרבה מהיחס שיש במבנה האישיות שלהם צורת מעגל שלם ומושלם על כל הווריאציות שלו: עיגול, טבעת, גליל, כדור...

יש למה לצפות

רוצה ללמוד עוד?
לקבלת הדנ"א העיצובי שלך
שמי רחל סלע, ואני אדריכלית מעצבת פנים ומרצה לעיצוב.
כשהייתי סטודנטית במחלקה לארכיטקטורה באוניברסיטת UTA בארה"ב, קיבלתי פרויקט לעצב בית הלוויות. לאחר שהתאוששתי מההלם, התחלתי לחקור קודים סמליים בתרבויות עתיקות, והתחלתי להבין מה נוגע באנשים, ומה משפיע עליהם באופן הכי עמוק מבחינה עיצובית. ומשם, לאורך כל הקריירה המקצועית הארוכה שלי, שמתי פוקוס על הנושא הזה: חקרתי ולמדתי אותו יחד עם לקוחות וסטודנטים שלי, והצלחתי לאפיין מודל עבודה עיצובי שמאפשר להפוך אינטואיציות לשיחה במילים ברורות ואח"כ גם לתכנון ועיצוב. חשוב לי לשתף בתובנות שפיתחתי עוד מתכננים ומעצבים, כדי שיוכלו גם הם ליצור בקלות מקומות שמשקפים את האנרגיה, התשוקות והדחפים הפנימיים של אנשים - מקומות לחיים של הרמוניה והגשמה עמוקה.

לאחרונה בפינטרסט

לאחרונה באינסטגרם

מה הדנ"א העיצובי שלך?

אני שמחה להעמיד לרשותך כלי חינמי שיסייע לך לבחון מקרוב כיצד מודל ה-DesigniDNA פועל הלכה למעשה בשטח. בהצלחה.

לקבלת הדנ"א העיצובי שלך
מה בסך הכל ביקשתי?!

אנשים פרקטיים שמים דגש על הצד הפרקטי. אנשים אסתטיים שמים דגש על הצד האסתטי. אנשים שחשוב להם להרשים - ירצו בית שיוציא לאחרים את העיניים. הלקוחות שלנו פחות או יותר יודעים להגיד מה שהם יודעים שרוצים, אבל מה שקובע בסוף היא ההרגשה - איך נדע מה לעשות?"

2
דקות קריאה
קרא עוד
ארכיטקטורה כמראה

הארכיטקטורה מציגה לנו מה אנחנו מרגישים וחושבים ביחס לעולם הזה בו אנחנו חיים, בעזרת הצורות והנפחים והיחס שלהם לאור, וכן באמצעות חומר וצבע.

8
דקות קריאה
קרא עוד