מה בסך הכל ביקשתי?!

מה בתפריט?

בית של 'וואו' או בית פרקטי ?

מה אנשים בונים או משפצים מבקשים? אנשים פרקטיים שמים דגש על הצד הפרקטי. אנשים אסתטיים שמים דגש על הצד האסתטי. אנשים שחשוב להם להרשים - ירצו בית שיוציא לאחרים את העיניים. כל אלו אנשים יודעים להגיד, אבל מה שקובע בסוף אם הם יאהבו את הבית ויודו למעצב/ת היא התחושה - אם הם ירגישו שהבית הזה 'תפור' עליהם. ולכן על המעצבים והאדריכלים ומלבישי הבתים לקרא בין השורות, להיות 'פסיכולוגי על' סופר רגישים כדי להצליח לחלץ את מידע הזהב הזה - מה יגרום ללקוחות שלכם את התחושה הנכספת הזו.

יש רק בעיה קטנה אחת - הלקוחות כמובן לא יודעים להגדיר מה בדיוק הם רוצים. והאמת? גם אנחנו לא.

איך נדע מה נכון לכל לקוח?

כדי לענות לשאלה האמורפית "איך לעצב בית שאנשים ירגישו בו הכי טוב" רצוי למקד יותר את החיפוש שלנו. למסקנה הזאת הגעתי לאחר כ 20 שנה של מחקר בתחום. אנחנו אמורים לדעת איזו תחושה שואף האדם לחוש בביתו (זה מה שקובע!). האם ללקוחות האלה רצוי לתכנן בית שיקרין ביטחון או מרחב נשימה? שמחה, רכות או אולי עוצמה? התשובה, כפי שמתברר מהמחקר . וזה אתגר לא פשוט בלשון המעטה. שעשיתי, היא שאנשים מחפשים בתת המודע בית שישקף את האישיות שלהם או את מה שהם זקוקים לו מבחינה רגשית.

אבחון מדויק של לקוחות

איך לבנות או לעצב בית שישקף את האופי שלנו ויגרום לנו להרגיש בבית? במהלך המחקר שלי את הנושא, פיתחתי שאלון קצר שיכול לסייע לסנן טרנדים ולהבין את מה שאני קוראת: ה-DNA העיצובי של הלקוח.

קרוב לעשרים שנה של דמיון מודרך למאות אנשים, הובילו אותי להתמקד ב-24 תמונות שמקפלות בתוכן קודים אשר מעוררים את האישיות.

גישת "DesigniDNA" נותנת מענה לצורך הבסיסי הזה באמצעות אבחון אישיותי פשוט, וקודי עיצוב ותכנון שנשענים על מחקר של יותר מעשרים שנה. אשמח לשתף אתכם :

מודל ה- "DesigniDNA":

איזו תמונה מושכת את ליבכם? מוזמנים ללחוץ כאן, ולענות לשאלון הכיפי שיראה לך איך המודל עובד:

רוצה ללמוד עוד?
שמי רחל סלע, ואני אדריכלית מעצבת פנים ומרצה לעיצוב.
כשהייתי סטודנטית במחלקה לארכיטקטורה באוניברסיטת UTA בארה"ב, קיבלתי פרויקט לעצב בית הלוויות. לאחר שהתאוששתי מההלם, התחלתי לחקור קודים סמליים בתרבויות עתיקות, והתחלתי להבין מה נוגע באנשים, ומה משפיע עליהם באופן הכי עמוק מבחינה עיצובית. ומשם, לאורך כל הקריירה המקצועית הארוכה שלי, שמתי פוקוס על הנושא הזה: חקרתי ולמדתי אותו יחד עם לקוחות וסטודנטים שלי, והצלחתי לאפיין מודל עבודה עיצובי שמאפשר להפוך אינטואיציות לשיחה במילים ברורות ואח"כ גם לתכנון ועיצוב. חשוב לי לשתף בתובנות שפיתחתי עוד מתכננים ומעצבים, כדי שיוכלו גם הם ליצור בקלות מקומות שמשקפים את האנרגיה, התשוקות והדחפים הפנימיים של אנשים - מקומות לחיים של הרמוניה והגשמה עמוקה.

לאחרונה בפינטרסט

לאחרונה באינסטגרם

מה הדנ"א העיצובי שלך?

אני שמחה להעמיד לרשותך כלי חינמי שיסייע לך לבחון מקרוב כיצד מודל ה-DesigniDNA פועל הלכה למעשה בשטח. בהצלחה.

לקבלת הדנ"א העיצובי שלך
ארכיטקטורה כמראה

הארכיטקטורה מציגה לנו מה אנחנו מרגישים וחושבים ביחס לעולם הזה בו אנחנו חיים, בעזרת הצורות והנפחים והיחס שלהם לאור, וכן באמצעות חומר וצבע.

8
דקות קריאה
קרא עוד
עיגולים,עיצובים ואנשים

השמחה הפשוטה והכנה של חברתי טל ברכישת מראת קש עגולה, דחפה אותי לכתוב לכם על הפסיכולוגיה של האביזרים לעיצוב הבית. הבנתי שניתן ללמוד הרבה על אופי של אנשים והעיצוב שיש להתאים להם מהמבנה האנרגטי שלהם. מה זה אומר אם אתם נמשכים לעיגולים?

3
דקות קריאה
קרא עוד